درباره وبلاگ "علامه حکیم مرحوم آیت الله صائنی زنجانی":
خدمت مخاطبان عزیز عرض میکنم که حدود سال 1393 هجری شمسی در سفری که به شهر زنجان داشتم با یکی از دوستان قدیمی و به پیشنهاد ایشان برای اولین بار به زیارت مزار علامه صائنی زنجانی توفیق تشرف یافتم و بعد با یکی از شاگردان برجسته این عالم جلیل القدر آشنا شدم. بعد از آن با مسجد رسول الله زنجان آشنا شدم و در آنجا با آثار صوتی و چاپ شده مرحوم علامه صائنی زنجانی آشنا گشتم. بعد از آن روز به روز علاقه من به این شخصیت بیشتر شد. تا جائی که تصمیم به یک تحقیق گسترده ای در زندگینامه و احوالات ایشان گرفتم. برای همین مدت حدود یکسال تحقیق و مصاحبه و بررسی بعض آثارشان طول کشید و هرچه پیش رفتم بیشتر در دریای اندیشه های متعالی این عالم ربانی غرق شدم. از طرفی بعد از گذشت حدود 17 سال از فوت علامه صائنی در سال 1377 ه.ش، هیچ فعالیتی در زمینه زندگینامه ایشان انجام نشده بود. یکی از برنامه های بنده مصاحباتی بود که با اشخاص زیر داشتم:
دکتر محمدحسین صائنی(فرزند علامه صائنی) - جناب آقای کاویانی(ملازم) - خانم دکتر کاوندی(از شاگردان علامه صائنی) - جناب آقای قاسمی(مدوّن آثار علامه صائنی) - آقای خسروی(از شاگردان علامه صائنی) - آقای نژادیان(مدون آثار) - آیت الله شیخ محمد مهاجری(از اجله شاگردان علامه صائنی زنجانی) - جناب دکتر سیدیحیی یثربی(از دوستان قدیمی) - جناب دکتر سیدحسین نصر(از شاگردان علامه طباطبائی و استاد دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا در مطالعات اسلامی)- حجت الاسلام عشقی(از شاگردان) - حجت الاسلام طاووسی فر(از مرتبطین).
سپس حاصل تحقیقات و مصاحبات را در همین وبلاگ قرار دادم و نسخه پشتیبان کل مطالب وبلاگ را هم در نهایت برای دانلود گذاشتم. ولی چون بعد از راه اندازی این وبلاگ، از طرف کانون آیت الله صائنی واقع در مسجد رسول الله زنجان اقدام به راه اندازی یک سایت جامع درباره علامه صائنی شد، بنده با مشورت یکی از اعضای کانون تصمیم گرفتم که مطالب وبلاگ را تخلیه کنم و در اختیار آنها قرار دهم تا خودشان به تدریج در همان سایت اصلی آنها را بارگزاری کنند. امید است که مقبول درگاه الهی واقع شود. إن شاء الله فایل نسخه نهایی وبلاگ و بعضی از مطالب مفید را در اینجا هم بارگزاری خواهم کرد.

آدرس سایت " پایگاه حفظ و نشر آثارحضرت آیت الله محمداسماعیل صائنی زنجانی" :